Przybliżenie pracy lekarzy: Filmy o medycynieLekarze pomagają ludziom, którzy są chorzy. Diagnozują ich i przepisują leczenie. Praca jako lekarz jest trudnym zajęciem, ponieważ wymaga znajomości medycyny i umiejętności radzenia sobie z każdym rodzajem pacjentów. Rola lekarzy w filmach bardzo różni się od świata rzeczywistego. Lekarze są często przedstawiani jako ekscentryczni naukowcy lub genialni, kujonowaci dziwacy - ale rzadko jako ludzie gotowi zrezygnować ze swoich weekendów i zająć się obcymi ludźmi, gdy ci są źli. W tym artykule przyjrzymy się niektórym słynnym lekarzom z filmów i programów telewizyjnych, ich etyce pracy i temu, jak dokładnie reprezentują oni pracowników medycznych.

Mr. Spock

Spock to fikcyjna postać z franczyzy Star Trek. Jest on pół-człowiekiem/pół-wulkanem, oficerem naukowym na pokładzie USS Enterprise. Spock jest osobą bardzo logiczną. Często określa się go mianem "logicznego Wolkana". Najczęściej widywany jest ze swoim najlepszym przyjacielem McCoyem. Spock był pierwszym oficerem USS Enterprise i często służył jako główny oficer naukowy kapitana. Był również pierwszym, który pilotował statek Floty przez Barierę na skraju galaktyki Drogi Mlecznej w odcinku oryginalnej serii "Beyond the Barrier". Jest najbardziej znanym kosmitą w uniwersum Star Treka.

Jako lekarz, Spock jest dobrym przykładem tego, jacy lekarze nie powinni być. Jest pokazany jako niezwykle logiczny, ale także niezwykle nieczuły. Nie ufa ludziom ani ich uczuciom. Nie wierzy w uczucia, emocje czy miłość. Być może najgorszą rzeczą w Spocku jest to, że rzadko przejawia jakąkolwiek pasję czy emocje.

House i zespół diagnostyczny lekarzy

House to fikcyjna postać z serialu telewizyjnego House. House jest aspołecznym i mizantropijnym lekarzem, który kieruje zespołem diagnostycznym w fikcyjnym szpitalu Princeton-Plainsboro w New Jersey. House jest niezwykle uzdolniony w diagnozowaniu pacjentów. Jest niecierpliwy, sarkastyczny i władczy, ma bardzo pesymistyczne spojrzenie na życie. House nie ma szacunku dla autorytetów. Często ściera się ze swoją szefową, Cuddy. House jest skrajnym przykładem etyki pracy lekarza. Nie jest zainteresowany leczeniem pacjentów ani pomaganiem ludziom. Interesuje go jedynie diagnozowanie pacjentów. Jego jedynym celem jest jak najszybsze zdiagnozowanie właściwego stanu zdrowia. House nie dba o uczucia czy dyskomfort pacjenta. Jego jedynym celem jest postawienie prawidłowej diagnozy tak szybko jak to możliwe. House jest doskonałym przykładem etyki pracy lekarza.

Cameron, Chase i inni stażyści

Cameron, Chase i Foreman to trzej młodzi lekarze, którzy pracują obok doktora House'a w szpitalu. Wszyscy są stażystami medycznymi, którzy pracują pod nadzorem doktora House'a. Cameron, Chase i Foreman są doskonałym przykładem typowego stażysty medycznego. Chcą pomagać ludziom i leczyć ich. Jednak często są sfrustrowani antyspołecznym i mizantropijnym zachowaniem House'a. House często krytykuje swoich stażystów. Jednak oni kochają swoją pracę i chcą zostać wielkimi lekarzami. House często odnosi się do swoich stażystów jak do "dzieci". House traktuje członków swojego zespołu jak dzieci. Traktuje ich z niecierpliwością, sarkazmem i złością. Jednak stażyści House'a nie są dziećmi. To młodzi lekarze, którzy chcą zmienić życie ludzi. House jest doskonałym przykładem tego, jaki nie powinien być lekarz. Nie dba o swoich pacjentów. Nie dba o swoich kolegów. Nie dba o nikogo, poza własnym interesem. House jest przykładem tego, czym lekarz medycyny nie powinien być w idealnym przypadku.

Lekarze każdego dnia ratują życie. Są odważnymi ludźmi, którzy pomagają ludziom w potrzebie. Zasługują na nasz szacunek i uznanie. Lekarze należą do najbardziej pracowitych ludzi na świecie. Pracują przez długie godziny i weekendy. Nie dostają nawet dużego wynagrodzenia za swoją ciężką pracę. Lekarz medycyny to bardzo trudny zawód. Dlatego ważne jest, aby docenić pracę lekarzy.

Ten artykuł jest wprowadzeniem do pracy lekarzy. Przyjrzeliśmy się kilku słynnym lekarzom z filmów i programów telewizyjnych, ich etyce pracy i temu, jak dokładnie reprezentują oni pracowników medycznych. Przyjrzeliśmy się również temu, jaki powinien być prawdziwy lekarz i jaki nie powinien być prawdziwy lekarz.