Dlaczego treści online są fatalnym źródłem porad dotyczących leczenia medycznegoLekarze wiedzą dużo o medycynie, ale nie są najlepszym źródłem informacji o nowych lekach i zabiegach, które wkrótce się pojawią. Lekarze mają również tendencję do posiadania wewnętrznej perspektywy na temat możliwości leczenia i zazwyczaj nie są najlepszym źródłem informacji o tym, jak znaleźć odpowiednią opiekę lub usługi. Treści online to świetne narzędzie do wielu rzeczy: bycia poinformowanym, czytania ciekawych artykułów, nadążania za trendami, a nawet ćwiczenia nowego drugiego języka. Ale prawdopodobnie nie jest to miejsce, do którego powinieneś się udać, jeśli chcesz dowiedzieć się, które zabiegi medyczne są dla Ciebie najlepsze. Dzieje się tak dlatego, że treści online mają kilka ograniczeń, jeśli chodzi o pełne zrozumienie, jakie opcje leczenia są odpowiednie dla Ciebie jako osoby i które mogą być opłacalne w Twojej konkretnej sytuacji. Konsultant zewnętrzny może być w stanie pomóc Ci zrozumieć wszystkie koszty związane z każdą opcją, ale obecnie istnieje bardzo niewiele usług, które specjalizują się w tej niszy.

Sprzeczne informacje są wszędzie

Sprzeczne informacje to znak, że można jeszcze mniej ufać poradom. Jeśli jeden artykuł mówi, że lek X jest najlepszy, a następny, że lek Y jest najlepszy, komu wierzysz? Skąd masz wiedzieć, czemu ufać? W wielu dziedzinach medycyny istnieje tak wiele konkurujących ze sobą teorii i firm próbujących podbić swoje produkty, że zorientowanie się, co jest najlepsze, może być prawie niemożliwe.

Ten problem jest znacznie gorszy, gdy wiele różnych firm jest zaangażowanych. Na przykład, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak leczyć trądzik, prawdopodobnie znajdziesz setki różnych artykułów i ludzi mówiących różne rzeczy. Niektóre artykuły będą koncentrować się na jednym rodzaju leczenia trądziku, takich jak miejscowe kremy, podczas gdy ignorowanie innych typów całkowicie. Mogą one również skupić się na konkretnej marki produktu. Inny artykuł może skupić się na innym leczeniu trądziku, ponownie ignorując inne rodzaje leczenia trądziku całkowicie. A jeszcze inny artykuł może ignorować trądzik całkowicie i spróbować sprzedać inny zabieg w leczeniu zupełnie innego warunku.

Jakość treści i poziom wiedzy osoby piszącej artykuł nie mają bezpośredniego związku z ich wyglądem na stronie internetowej publikacji. Nie ma kontroli jakości, nie ma sposobu na weryfikację poziomu wiedzy i nie ma sposobu, aby wiedzieć, czy pisarz naprawdę rozumie twoją sytuację. Jest to szczególnie ważne, jeśli szukasz porady medycznej, ponieważ pisarz może nie mieć tego samego tła medycznego jak ty. Dlatego właśnie należy udać się do lekarza. Osoba pisząca artykuł może nie mieć tej samej wiedzy medycznej, która jest najlepsza dla Twojej sytuacji, co oznacza, że może niedokładnie zrozumieć Twoje potrzeby.

Nie można ocenić, jak wiele informacji jest opartych na nauce

Możesz nie być w stanie powiedzieć, czy artykuł jest oparty na solidnych badaniach naukowych, czy nie. Jeśli twierdzą, że dane leczenie jest najlepsze, możesz nie być w stanie stwierdzić, czy badania, których używają, to tylko jedno eksperymentalne badanie przeprowadzone na małej populacji. Jeśli artykuł jest oparty na solidnych badaniach naukowych, powinieneś być w stanie połączyć się z oryginalnym badaniem. Jeśli ich zalecenie leczenia jest oparte na opinii ekspertów, powinieneś być w stanie powiedzieć to również. Nie możesz przejść do źródła i sprawdzić faktów w artykule lub badaniach. Nie możesz zobaczyć, ile osób było zaangażowanych lub jakie są ich kwalifikacje.