Dr House: Jeden z największych medycznych seriali telewizyjnych wszech czasówHouse to dramat medyczny, który emitowany był przez osiem sezonów od listopada 2004 do maja 2012 roku. Opierał się na postaci dr Gregory'ego House'a, błyskotliwego, ale kłopotliwego i skrajnie aspołecznego detektywa medycznego. Serial został wyprodukowany przez firmy Universal Media Studios i Paramount Network Television. W każdym odcinku widzimy, jak House spędza czas na rozwiązywaniu zagadkowych przypadków na oddziale diagnostycznym szpitala Princeton-Plainsboro z pomocą współpracowników i jego nowego zespołu, który pracuje razem, aby rozwiązać trudne zagadki, unikając jednocześnie swojego mądrego szefa. Show miał obsadę zespołową, która obejmowała: Hugh Laurie jako dr Gregory House, Natalie Alyn Lind jako Amber Volakis (córka House'a), Robert Sean Leonard jako dr James Wilson, Olivia Spyke jako Jessica Adams (żona Wilsona)

Sezony

Serial został wyprodukowany na osiem sezonów, z pilotażowym odcinkiem wyemitowanym 16 listopada 2004 roku. W pierwszych trzech sezonach zespół House'a składa się z dr Jamesa Wilsona, który jest terapeutycznym przyjacielem, dr Allison Cameron, która jest obiecującym neurologiem i romantycznym obiektem zainteresowania, oraz dr Erica Foremana, który jest młodym ekspertem w dziedzinie diagnostyki. W czwartym sezonie, Foreman rezygnuje, aby otworzyć prywatną klinikę i jest zastąpiony przez dr Roberta Chase, który jest ekspertem w diagnostyce z zamiłowania.

W połowie czwartego sezonu Cameron odchodzi, by spędzić więcej czasu z nowo narodzonym dzieckiem. Zastępuje ją dr Remy Hadley, biseksualny były chłopak z ulicy, który staje się pierwszym biseksualnym bohaterem serialu. House zwalnia Chase'a pod koniec czwartego sezonu. Chase odchodzi z pracy i zaczyna pracować dla firmy farmaceutycznej. Po dwóch latach nieobecności Cameron wraca do szpitala.

Nowym szefem Wydziału Diagnostycznego zostaje dr Lisa Cuddy, która kiedyś była romantycznie związana z House'em (choć w serialu ich związek jest platoniczny). W piątym i szóstym sezonie zespół House'a ma do czynienia z poważnymi diagnozami i kryzysami, w tym z powrotem Foremana w piątym sezonie i śmiercią męża Cameron pod koniec szóstego sezonu. W siódmym sezonie House zostaje zwolniony ze szpitala i zdiagnozowany z nieuleczalnym rakiem. W ósmym sezonie House próbuje poradzić sobie z chorobą, jednocześnie próbując rozwiązać dawno zapomnianą zagadkę medyczną.

Postacie

Każdy odcinek otwiera dr Gregory House, błyskotliwy, ale kłopotliwy i skrajnie aspołeczny detektyw medyczny, który zostaje przydzielony do zagadkowego przypadku na oddziale diagnostycznym szpitala Princeton-Plainsboro. House jest uzdolnionym diagnostą, ale także czasami nieetycznym mizantropem, który często ściera się ze swoją szefową, dr Lisą Cuddy, surową i wymagającą administratorką, która jest także romantycznie związana z House'em.

Zespół House'a w pierwszych trzech sezonach składa się z dr Jamesa Wilsona, który jest terapeutycznym przyjacielem i deską ratunkową, dr Allison Cameron, obiecującej neurolog i romantycznej zainteresowanej, oraz dr Erica Foremana, młodego eksperta od diagnostyki. House zwalnia Chase'a pod koniec czwartego sezonu, Chase odchodzi i zaczyna pracować dla firmy farmaceutycznej. Po dwóch latach nieobecności Cameron odchodzi ze szpitala, by spędzić więcej czasu z nowo narodzonym dzieckiem. W jej miejsce pojawia się dr Remy "Trzynastka" Hadley, biseksualny były chłopak z ulicy, który staje się pierwszym biseksualnym bohaterem serialu. W siódmym sezonie u House'a zostaje zdiagnozowany nieuleczalny rak, a w ósmym sezonie próbuje rozwiązać dawno zapomnianą medyczną zagadkę.

Ogólna ocena

House to dramat medyczny, który był emitowany przez osiem sezonów od listopada 2004 do maja 2012 roku. Opierał się na postaci dr Gregory'ego House'a, genialnego, ale kłopotliwego i niezwykle aspołecznego detektywa medycznego. Serial został wyprodukowany przez Universal Media Studios i Paramount Network Television. W każdym odcinku House spędza czas na rozwiązywaniu zagadkowych przypadków na oddziale diagnostycznym szpitala Princeton-Plainsboro z pomocą swoich współpracowników i nowego zespołu, który pracuje razem, aby rozwiązać trudne tajemnice, jednocześnie unikając swojego smarkatego szefa. Show miał obsadę zespołową, w skład której wchodzili: Hugh Laurie jako dr Gregory House, Natalie Alyn Lind jako Amber Volakis (córka House'a), Robert Sean Leonard jako dr James Wilson, Olivia Spyke jako Jessica Adams (żona Wilsona), Sela Ward jako samarytańska pacjentka House'a i Rachel Wilson jako dr Allison Cameron po sezonie 3. Serial emitowany w USA na Fox Network, ale dostępny jest również na Netflixie i Hulu.